Uit de pastorie

De zon heeft zich al heel wat keren laten zien en laten voelen. Na de lange winter verlang je weer naar de warme zonnestralen en toch… het is ons al gauw weer te warm of te koud, te nat of te droog. Maar alles ligt wel in de Handen van de Heere, Die alles bestuurt en Die nooit te laat reageert.

Wat is het bijzonder als we terug mogen zien op het Heilig Avondmaal. Een versterking. Niet omdat wij het zo goed doen, maar omdat Hij zo Goed is! Dat is genieten, dan mag de schaduw van al mijn zonden even wegvallen, dan mag je iets van de Heere zien: Hij is zo getrouw als sterk, Hij zal Zijn werk, vóór mij voleinden! Er komt dus ook niets van mij bij! Dat is genade. Dat is nu onze Heere Jezus Christus.

Soms kun je langs schilderijen lopen, misschien houdt u er niet van, maar op sommige schilderijen zie je totaal niet wat de schilder heeft bedoeld. Tenminste, niet op het eerste gezicht. Deels houd ik wel van abstracte schilderijen, maar de bedoeling moet wel duidelijk zijn, zonder direct een
boekje erbij te pakken. Ik kan me voorstellen dat meer mensen dat met mij delen. Zo kan ik genieten van de -sterk verkleinde- ingelijste foto van de “Nachtwacht” van Rembrandt, die in mijn studeerkamer hangt. Maar… zo leven wij toch niet? Als een vreemd, abstract schilderij?! Als wij de Heere mogen kennen, moet niemand aan ons kunnen twijfelen (2 Korinthe 3: 3). Het moet niet nodig zijn dat we moeten zeggen dat we van Christus zijn! Of we moeten zelf Christus niet kennen, maar dat is toch een onmogelijke mogelijkheid?! We laten de Heere toch niet kloppen?

We willen u en jou een hele goede (vakantie)tijd wensen. Met name willen we denken aan de eenzamen in ons midden. Laten we als gemeente niet alleen de post gebruiken om onze verantwoordelijkheid af te kopen, maar laten we ook letterlijk naar elkaar omzien… over een “leesbare brief ” gesproken…! Nogmaals onze hartelijke groet en weet u bevolen bij Hem, die ons door en door kent, wie we dan ook zijn, welke naam we ook hebben!

Hij zij met u en jullie!

Uw ds. G.H. Vlijm